Zabrzańska Masa Krytyczna

02Zabrzańska Masa Krytyczna to cykliczna imperaza, która już na stałe zagościła w kaledarzu ważnych wydarzeń w naszym mieście. Z roku na rok coraz więcej rowerzystów uczestniczy we wspólnym przejeździe ulicami miasta pod hasłem „My nie blokujemy ruchu, my nim jesteśmy”.

Niewtajemniczonych informujemy, że w każdy drugi piątek miesiąca, niezależnie od pogody spotykamy się o godzinie 18.00 na placu Wolności. Przejazd w wolnym tempie trwa około 1.5 godziny.

Uczniowie ze SKTR od początku isnienia koła uczestniczą w masach organizowanych w Zabrzu i sąsiednich miastach.

W nowym roku szkolnym udział we wrześniowej masie był dobrym początkiem czwartego roku działalności rowerzystów z Zespołu Szkół Mechaniczno-Samochodowych w Zabrzu.

Odmłodzona ekipa SKTR w liczebności 7 cyklistów wyruszała spod budynku szkoły o godzinie 17.30 by po kilku minutach znaleźć się na zabrzańskim placu Wolności na którym już gromadzili się inni rowerzyści.

Pod eskortą policji wyruszyliśmy o godzinie 18.00. Trasa przejazdu doskonale znana ze wcześniejszych imprez… atmosfera również :)

Na koniec zaproszenie organizatorów na masę za miesiąc i informacja o rajdzie „Na kole w kierunku światła”, który odbędzie się 13 października.

Tak więc już teraz warto sobie zarezerwować termin.

 

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *