Zabrzańska Masa Krytyczna – na zakończenie sezonu.

zmk03Udziałem w jedenastej Zabrzańskiej Masie Krytycznej zakończyliśmy sezon turystyczny 2010/2011.

Cieszymy się bardzo, że poprzez swoje uczestnictwo przyczyniamy się do sukcesu Zabrzańskiej Masy Krytycznej jakim jest niewątpliwie integracja środowiska zabrzańskich rowerzystów i zwrócenie uwagi na jego problemy, w tym przede wszystkim braku odpowiedniej infrastruktury rowerowej w naszym mieście. I warto podkreślić fakt, że nie jest to tylko problem rowerzystów, bo więcej rowerów oznacza mniej spalin i mniej samochodów. W obliczu zakorkowanych ulic i braku miejsc parkingowych zwiększenie ruchu rowerów może przyczynić się również do poprawy sytuacji kierowców.

10 czerwca 2011 roku na placu Wolności zebrała się grupa ok. 110-ciu rowerzystów wśród których było ośmiu cylkistów związanych ze SKTR. Pogoda również dopisała, a przezjazd mimo braku eskorty policji, która w ponoć w całości (!) zabezpieczała zawody rowerowe na otwarcie zabrzańskiego odcinka DTŚ, był dobrze zorganizowany i w miarę bezpieczny.

Dystans który tym razem pokonaliśmy wyniósł ok. 16 km.

Tak wyglądała trasa przejazdu:

Pobieranie

 

I to tyle w tym roku szklnym, być może spotkamy się na masach w Gliwicach i Zabrzu w czasie wakacji, a już we wrześniu znowu wyruszymy wspólnie na szlak…

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *