XIV Gliwicka Masa Krytyczna

weZgodnie z obietnicami dzisiaj ponownie uczestniczyliśmy w „Gliwickiej Masie Krytycznej”.

Jak zawsze pogoda dopisała. Trasa przebiegała podobnie jak niecały miesiąc temu i liczyła około 30 km, w tym dystans samej „masy” niecałe 13 km.
Wyruszyliśmy o godzinie 16.45, by po niespełna 45 minutach jazdy znaleźć się na placu Krakowskim w Gliwicach. Skrót pomiędzy ulicami Chorzowską i Odrowążów okazał się dość trudny technicznie ze względu na dużą liczbę błota. Podczas drogi towarzyszył nam kolega z Bytomia, który nieco zagubił się na „naszym” terenie. Warto w tym miejsu wspomnieć, że w Bytomiu również organizowana jest Masa Krytyczna, a w naszym regionie poza Gliwicami i Bytomiem organizuje się Górnośląską Masę Krytyczną (Katowice) i Zagłębiowską Masę Kryyczną (Sosonowiec).

Może pora pomyśleć o Zabrzańskiej?

Na placu Krakowskim powoli zbierali się rowerzyści, a na scenie usytuowanej na płycie placu próby mieli artyści z Teatru Novogo Fronta z Czech, którzy gościli w Gliwicach w ramach XXI Gliwickich Spotkań Teatralnych. Przed wyruszeniem w trasę odbyło się losowanie cennej nagrody dla uczestników jublileuszowej masy i rozdanie najmłodszym uczestnikom upominków.

Przejazd trasą – taką samą jak każdego miesiąca – umilał „Audiobiker”, czyli kolega z Krakowa wyposażony w „grający rower”. Na ulicy Toszeckiej cały peleton zatrzymał się przy Domu Dziecka, aby przekazać podopiecznym worki z monetami 1, 2 i 5 groszowymi, zebranymi wśród rowerzystów. Dla najmłodszych dużą atrakcją okazała się sama wizyta ponad stuosobowej grupy rowerzystów.

Po przejachaniu placu Piastów i okolic rynku peleton z ulicy Rybnickiej wjechał na osiedle Sikornik skąd udał się z powrotem na plac Krakowski. Tam już każdy w swoją stronę…

Pobieranie

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *