X Zabrzańska Masa Krytyczna – maj 2011.

zmk2Pogoda nie rozpieszcza zabrzańskich cyklistów i dlatego z pewnym niepokojem obserwowaliśmy prognozy pogody na nadchodzący piątek, 13-go. W ubiegłym miesiącu wystraszeni kiepską aurą odwołaliśmy wyjazd na zabrzańską masę.Tym razem musieliśmy tam być!

Zabrzańska Masa Krytyczna to inicjatywa dość młoda, ale mimo to zyskała już rzeszę sympatyków

Już na pół godziny przed wyjazdem zabrzański plac Wolności wypełnił się grupami rowerzystów. Wśród nich byli również członkowie Naszego Koła.

Punktualnie o godzinie 18.00 wyruszyliśmy na trasę. Pokonaliśmy dystans ok. 16 km, w czasie 1 h i 38 min, co dało średnią prędkość ok. 10 km/h. Trasa majowej ZMK nieznacznie różniła się od wrześniowej, w której również uczestniczyliśmy. Tradycyjnie przejeżdżaliśmy ul. Franciszkańską obok budynku naszej szkoły :-). Ze względu na remont mostu na ul. Trocera w tym rejonie trasa przejazdu uległa modyfikacji.

Przejazd zabezpieczony wzorowo przez zabrzańską policję. W tym miejscu policji należą się słowa uznania, a niektórym rowerzystom ze SKTR upomnienie i przypomnienie pewnej bardzo ważnej zasady: NIE JEŹDZIMY PO CHODNIKU!!!

Zabrzańska Masa Krytyczna dzięki wielkiemu zaangażowaniu młodych ludzi takich jak Kubush czy Serafin rozwija się. Coraz częściej słychać o tej inicjatywie w lokalnych mediach. W najbliższym wydaniu „Głosu Zabrza i Rudy Śląskiej” znajdziecie artykuł o ZMK. W serwisie www.gloszabrza24.pl zamieszczona jest notatka i galeria zdjęć z imperezy.

Informacje na temat masy można znaleźć także w tygodniku „Nowiny Zabrzańskie” i innych mediach.

Mamy nadzieję, że Zabrzańska Masa Krytyczna będzie okazją do zintegrowania środowiska rowerzystów z Zabrza i okolic. Najdzieję budzi fakt, że poczynione zostały pierwsze kroki w zakresie współpracy Zabrzańskiej Masy Krytycznej z naszym kołem, a raczej kółeczkiem 😉 Jesteśmy przekonani, że współpraca ta nie skończy się tylko na comiesięcznym wspólnym przejeździe przez miasto.

Podsumowując: warto było spędzić piątkowe późne popołudnie z ZMK. Następne spotkanie już za miesiąc. Gorąco zapraszamy wszystkich rowerzystów!

Na koniec tradycyjna już mapa z trasą przejazdu:

Pobieranie

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *