Radiostacja Gliwicka i budowa Autostrady A1.

autW sobotnie popołudnie, korzystając ze sprzyjających warunków pogodowych pnownie wybraliśmy się na Radiostację Gliwicką. Dokładnie rok temu, inaugurując działalność SKTR również tam byliśmy, choć w zupełnie innym składzie…

Trasa wycieczki liczyła przeszło 17 km i przebiegała przez Maciejów i Żerniki. Na granicy Zabrza i Gliwic „skontrolowaliśmy” postępy prac przy autostradzie A1. Aby podziwiać panoramę ogromnej budowy udaliśmy się na nasyp budowanego wiaduktu, który już niebawem połączy dwie dzielnice: Gliwickie Żerniki i Zabrzański Maciejów. I tu zaczęły się problemy – Mateusz przebił oponę (a w zasadzie przetarł oponę do dętki, która efektownie „szczeliła”). Na szczęscie mielśmy łatki – szybki demontaż koła, wyjęcie dętki i … niestety łatki okazały się nieprzydatne bo klej wysechł :( – to nauczka na przyszłość – zdecydowanie skuteczniejsze jest zabieranie dętek, choć jest to rozwiązanie mało uniwersalne (mamy rowery o różnych średnicach kół, nie wspominając o wentylach).

W tej beznadziejnej sytuacji, dokładnie w połowie drogi między Zabrzem, a Gliwicami szukalśmy jakiegoś sposobu naprawy koła. Z pomocą przyszedł Damian, który pytając okolicznych mieszkańców zdobył dla nas nową dętkę!!! Teraz wystarczyło ją tylko założyć, napompować koło i ruszyć w dalszą drogę.

Po przybyciu na teren Radiostacji z dość dużym opóźnieniem mieliśmy tylko chwilkę na odpoczynek. Drewniana, przedwojenna konstrukcja (o której pieszmy szerzej w poprzedniej realcji) zrobiła ogromne wrażenie na uczestnikach wycieczki. Na terenie radiostacji zobaczyliśmy także wystawę pt. „Gliwice, dawniej i dziś”. Po krótkiej „sesji” zdjęciowej udaliśmy się w kierunku Zabrza – tym razem, po niespełna godzinie bezpiecznie i bez porblemów dotarliśmy pod budynek szkoły.

Pobieranie

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *