Podsumowanie sezonu 2010/2011

W piątek 10 czerwca zakończyliśmy drugi sezon działalności naszego koła.

Na dziesiątej w tym roku szkolnym wycieczce uczestniczyliśmy w Zabrzańskiej Masie Krytycznej. Zresztą ten rok szkolny był wyjątkowo „masowy” – kilkakrotnie wyjeżdżaliśmy na Gliwicką Masę Krytyczną, trzykrotnie przejeżdżaliśmy wraz z Zabrzańską MK, byliśmy także raz w Bytomiu. Zorganizowaliśmy także wycieczkę na Radiostację Gliwicką i Zabrzańskiem Szlakiem Rowerowym. W tym czasie pokonaliśmy łacznie 283 km, co jest wynikiem o prawie 50 km lepszym niż w ubiegłym roku.

Nieco lepiej wypadła aktywność rowerzystów, choć jeszcze daleka jest od poziomu zadawalającego. W tym miejscu należą się słowa uznania dla Kamila, Damiana i Mateusza z klasy IIA, którzy uczestniczyli w wszystkich dziesięciu wyjazdach!.

Warto również wspomnieć o kamizelkach odblaskowych z logo naszego koła, w które zostali wyposażeni rowerzyści. Kamizelki zdecydowanie poprawiają bezpieczeństwo w warunkach ograniczonej widoczności i są również dobrą reklamą SKTR oraz ZSMS.

Mamy nadzieję, że rozpoczęta współpraca z organizatorami Zabrzańskiej Masy Krytycznej zaowocuje niebawem konkretynymi działaniami na rzecz poporawy infrastruktury rowerowej w naszym mieście i promocji turystyki rowerowej wśród młodzieży.

Specjalne podziękowania dla ojca Jana Bosko, fanciszkanina i nauczyciela-katechety w naszej szkole za wspieranie naszych wyjazdów. Mamy nadzieję, że po dwukrotnym udziale w ZMK, przyjdzie pora na planowany od dawna wyjazd na Górę św. Anny.

Do zobaczenia we wrześniu 😉

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *