Magia dwóch kółek

Wakacje w pełni, Szkolne Koło Turystyki Rowerowej ma dwumiesięczną przerwę, a w Dzienniku Zachodnim z dnia 15 lipca moża poczytać właśnie o działalności naszego koła.

Pan redaktor Bartosz Pudełko z pewnym zaskoczeniem przyjął wiadomość o grupce fanów dwóch kółek działającej w szkole samochodowej. Ale to dowód na to (jak przekonuje szef koła), że rower może, a wręcz powinien być uzupełnieniem samochodu jako środka transportu w mieście, gdzie często w zakorkowanych centrach miast jest szybszy i skuteczniejszy.

Niestety brak dopowiedniej infrastruktury i nie zawsze korzystna aura skutecznie odstraszają chętnych do korzystania z roweru na codzień. SKTR promuje rower jako sposób na aktywne i zdrowe spędzanie wolnego czasu. Można powiedzieć, że specjalizuje się w regionalnej turystyce kolarskiej. Właśnie o miejscach godnych odwiedzenia i szlakach przetartych przez SKTR jest mowa w artykule. W krótkim wywiadzie pan Kopczyński omawia także najważniejsze zasady dotyczące sprzętu i bezpieczeństwa w czasie rowerowych eskapad.

Mamy nadzieję, że ten krótki artykuł zachęci mieszkańców Zabrza do poznawania uroków miasta i okolic z perspektywy dwóch kółek.

Cieszymy się, że działalność naszego koła została zauważona i opisana na łamach Dziennika Zachodniego, a wszystkich zainteresowanych zapraszamy do lektury.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *