Gliwice zamiast Katowic :-(

10gliwice24052014Niestety, ze względów niezależnych od organizatora planowany wyjazd do Katowic został przełożony na jesień :-(

Korzystając jednak z pięknej pogody wybraliśmy się do Gliwic 😀

Wycieczka znacznie krótsza, bo zaledwie ok. 15 – kilometrowa prowadziła dobrze znaną trasą w kierunku jednego z ciekawszych obiektów Szlaku Zabytków Techniki – Gliwickiej Radiostacji.

Szczegółowy opis trasy można znaleźć w dwóch naszych relacjach: z 19.09.2009 roku  i z  25.09.2010 roku. Oczywiście przez te kilka lat coś się zmieniło, przede wszystkim powstała autostrada A1 która „przecina” naszą trasę. Możliwości pokonania tej przeszkody są dwie – albo tunelem na ścieżce rowerowej z Kąpieliska Leśnego do Żernik lub wiaduktem łączącym Maciejów z Żernikami (ul. Na łuku). W przypadku upałów polecamy to pierwsze rozwiązanie – na leśnej ścieżce jest bardzo przyjemnie 😉

Było by prawie idealnie, gdyby nie… szlabany. Pewnie w zamyśle miały uniemożliwić wjazd pojazdami do lasu, a w praktyce utrudniają życie rowerzystom :-( . Ktoś chyba nie pomyślał, albo nie zauważył, że tu jest ścieżka rowerowa.

Jeśli chodzi o zmiany to warto wspomnieć jeszcze o jednej, dość kontrowersyjnej dla części mieszkańców Gliwic – obok zabytkowej wieży radiostacji wybudowano supermarket jednej z sieci sklepów.

Na koniec kilka zdjęć z wycieczki:

 

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *